A2P SMS

A2P SMS
A2P SMS
TÜRKİYE SMS
SMS Servis Sağlayıcı

2016 yılından bugüne, çözüm ve müşteri odaklı anlayışa sahip olan TÜRKİYE SMS, kişisel veya kurumsal tüm kullanıcılarının istek ve taleplerine uygun toplu SMS hizmeti sunmaktadır.

A2P SMS

A2P SMS, işletmelerin müşterilere mesaj gönderebilme özelliğine sahip önemli bir hizmettir.
  • A2P SMS

A2P SMS, bir işletmenin bir müşteriye veya bir grup müşteriye mesaj gönderdiği bir hizmettir. A2P SMS'ler çoğunlukla tek yönlü olarak atılır ve alıcının dönüş yapması beklenmez. 

A2P SMS kelime anlamı ile Application to Person SMS’in(Uygulamadan kişiye gönderilen SMS) kısaltılmışıdır. A2P SMS bir yazılım üzerinden ayarlanmış olarak gerçek kişilere mesaj atılmasıdır. Başka bir deyişle, işletmeler genellikle müşteri erişim veya müşteri ilişkileri süreçleri için merkezi veri tabanlarından kullanıcı akıllı telefonlarına bağlı bireysel telefon numaralarına mesaj göndermek için A2P mesajlarını kullanır.

A2P SMS, genellikle toplu SMS hizmeti olarak adlandırılır ve işletmeler tarafından sıklıkla kullanılır. Bu hizmet, bir işletmenin müşterilerine hızlı ve etkili bir şekilde mesaj gönderebilmelerini sağlar ve işletmelerin müşteri iletişimini kolaylaştırır. A2P mesajlarının popüler biçimleri arasında pazarlama kampanyaları, promosyon kodları, randevu hatırlatıcıları, hesap pin kodları, banka uyarıları ve nakliye bildirimleri bulunur.