Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye SMS Nedir?
2016 yılından bugüne, çözüm ve müşteri odaklı anlayışa sahip olan TÜRKİYE SMS, kişisel veya kurumsal tüm kullanıcılarının istek ve taleplerine uygun toplu SMS hizmeti sunmaktadır.
Toplu SMS, birden fazla kullanıcıya aynı anda ve hızlı bir şekilde mesaj gönderimi yapılmasına verilen genel bir isimdir. Bu hizmet, bireysel olarak kullanılabileceği gibi yoğunluklu olarak kurumsal firmalar tarafından kullanılır. Ürünlerin tanıtımı, müşterilere yönelik bilgilendirme mesajlar, hatırlatıcılar, promosyon kampanyaları, uyarılar ve düzenlemeler gibi içeriğe sahip olabilir.
A2P SMS kelime anlamı ile Application to Person SMS’in(Uygulamadan kişiye gönderilen SMS) kısaltılmışıdır. A2P SMS bir yazılım üzerinden ayarlanmış olarak gerçek kişilere mesaj atılmasıdır. Başka bir deyişle, işletmeler genellikle müşteri erişim veya müşteri ilişkileri süreçleri için merkezi veri tabanlarından kullanıcı akıllı telefonlarına bağlı bireysel telefon numaralarına mesaj göndermek için A2P mesajlarını kullanır.
Kurumsal SMS, belirli bir alanda faaliyet gösteren gösteren kurum veya kuruluşların, müşterilerine veya hedef kitlelerine bilgilendirme veya hatırlatma amacıyla gönderdikleri SMS’lere verilen isimdir. Bu hizmet, müşterilerle iletişim kurmak, ürünleri ve hizmetleri tanıtmak ve müşterilerin satın alma işlemlerini kolaylaştırmak gibi amaçlarla da kullanılabilir
OTP SMS, bir kullanıcının bir internet sitesine veya uygulamaya giriş yaparken güvenlik doğrulama amaçlı kullandığı bir hizmettir. Bu hizmet, kullanıcının girdiği telefon numarasına bir kod gönderir ve kullanıcı bu kodu giriş yapmak istediği sisteme girilerek doğrulama işlemini tamamlar. Bu sayede, internet siteleri ve uygulamaların güvenliği artırılır ve kullanıcıların kişisel bilgilerinin güvenliği sağlanır.
SMS API, bir internet sitesi veya uygulamanın, bir SMS hizmetini kullanarak mesaj gönderebilmesine olanak sağlayan bir yazılımdır. Bu sayede, internet sitesi veya uygulama içerisinde yer alan bir form doldurularak veya bir düğmeye tıklanarak direkt olarak bir SMS mesajı gönderilebilir.
Toplu SMS hizmetinin, işletmeler için birçok faydası vardır. Toplu SMS hizmeti ile işletmeler müşterilerine hızlı ve etkili bir şekilde mesaj gönderebilir. Kısaca diğer faydalarından da bahsetmek gerekirse: 1. E-mail ile karsilastirildiginda SMS, 8 kat daha yüksek bir okunma ve yanıtlanma ortalama orana sahiptir. 2. Gönderilen SMS mesajlarının %90’ından fazlası 3 dakika içinde okunur. 3. Klasik pazarlama yöntemleri ile istediğiniz noktaya ulaşmanız uzun zaman alır. Toplu SMS hizmeti sizi ve şirketinizi çok kısa bir süre içinde hedef kitlenize görünür kılar. 4. Markanızın sosyal medya hesaplarında yapacağınız çekiliş veya kampanyaların duyurumunu SMS üzerinden yaparak müşterilerinizi sosyal medya hesaplarınızdan haberdar edebilirsiniz. 5. Mesajların teslimi söz konusu olduğunda, hiçbir şey SMS'in hızını geçemez. SMS oldukça hızlıdır ve geniş kitlelere anında ulaşabilir, üstelik internete erişimleri olmadığında bile!
Toplu SMS hizmeti sayesinde işletmeler ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmak için promosyon kampanyaları düzenleyebilir ve müşteri potansiyelini arttırabilir. Bu hizmet ayrıca, işletmelerin çalışanları arasında iletişim kurmasına da yardımcı olur ve çalışanların işyerinde daha verimli bir şekilde çalışmalarını sağlar. Buna ek olarak müşterilerini, hatırlatma, bilgilendirme, güncelleme gibi durumlara karşı anında haberdar eder. Yanıtlanma ve okunma oranının yüksek olması sebebi ile SMS digger iletişim araçlarının oldukça ilerisindedir.